BDSM tema lege rum i Kink Club

Kink Club, en klub i konstant udvikling.

7. Juli 2018 havde Kink Club åbnings reception. Bare fra da vi overtog lokalerne til vi havde reception var der sket en del i lokalerne. Men i løbet af det sidste år har vi fortsat udviklet og finjusteret klubben.

Lørdag den 6. Juli 2019 holder vi vores første fødselsdags fest. Hvor vi vil takke alle vores skønne gæster for at have været en del af at gøre klubben til et fantastisk behageligt og kinky sted at være.

Til åbnings receptionen havde vi et fantastisk amerikansk lotteri med Mange fede præmier. Det vil der være igen til fødselsdags festen.

Som noget helt nyt vil vi indføre prisoverrækkelser i forskellige kategorier. Alle vindere er bestemt af klubbens gæster. Med undtagelse af en enkelt kategori.

Biblioteket

Biblioteket var det første lokale vi renoverede. Det eneste som vi ikke ændrede i det lokale er vist vinduet. Inden vores renovering var der rygerum. Det eneste man kan associere mellem de to lokaler, er vist tanken om at sidde med en cigar imens man nyder et glas cognac/whiskey i de vildt lækre D/s omgivelser. Men der er jo selvfølgelig rygeforbud i klubben(med undtagelse af det nye dertil indrettede rygerum).

Rygerummet

Rygerummet blev jo flyttet inden Biblioteket blev færdig renoveret. Placering og størrelse på rygerummet er valgt efter at det ikke er dér vores gæster skal bruge størstedelen af deres tid. Men vi er jo klar over at rygning og at dampe skal der være mulighed for.

Det store Playroom

Et af de rum hvor der jævnligt sker ændringer i og stadig gør, er det store Playroom. Alt efter hvilke typer events der er i Kink Club så ændres rummet.

Da Kink Club overtog lokalerne var de, ligesom nu store, men den virkede også meget tom. Vi er gået efter at lave rummet hyggeligt, med små oaser hvor man kan snakke, have opsamling efter en lækker seance. Men også med en del forskellige møbler der kan flyttes og leges med, hvor de fleste af dem giver forskellige muligheder. Udfra hvilket game man lige ønsker den pågældende dag.

Det sociale område

Inden Kink Clubs overtagelse af lokalerne, var det sociale område i det store lokale. Men da vi lavede det om til et stort Play Area var vi jo nød til at lave et nyt socialområde. For BDSm’ere er meget sociale. Vil gerne snakke om alt mellem himmel og jord. Især om kinky tanker og ideer.

Armyrummet

Det var vist et slags middelalderrum inden Kink Club fik lavet det om til et armyrum. Rummet hvor tortur med nåle, strøm etc har gode muligheder.

Middelalderrummet

Det næste lokale som vi er blevet færdige med er Middelalderrummet. Rummet som er fyldt med en lækker stemning. Hvor man som par med garanti vil komme i en lækker intim stemning. Rummet indeholder bla. en himmelseng med et bur nedenunder. Et torturrum hvor tankerne naturligt falder til middelalderens torturmetoder. Der står bla. en “hest” og en stige. Hvor Sadistens stakkels offer kan havne i.

Andre ændringer

En anden ændring som har haft en stor betydning for klubben er vores badeværelse. Der var nemlig ikke et da vi overtog lokalerne.

Der er ydermere blevet lavet lukkede omklædningsrum, så man kan stå ugeneret og klæde om til sin frækkeste påklædning.

Der er musik i alle de lukkede rum. Ligesom der er kondomer, glidecreme(aqua og silikone), sprayflaske til at rengøre legemøbler efter leg.
Og der er mulighed for at leje redskaber sådan at hvis man er kommet afsted uden sine piske har man mulighed for at leje en kuffert med det man skal bruge.

Er Kink Club så stoppet med at udvikle?

Nej nej nej, der sker hele tiden udvikling. Både fysisk i lokalerne. Her på hjemmesiden. Men isærdeleshed har vi fokus på begivenhederne. Vi prøver at rumme så mange kink/BDSm områder som muligt, men velvidende at vi ikke kan rumme dem alle.

Men vi prøver på ikke at se begrænsninger. Minoritetsgrupper inden for den seksuelle verden har haft mulighed for at låne lokalerne og vil fortsat få lov til det.

Vores største bedrift det forgangne år, på eventsiden, var uden tvivl Kink Convention. Som gik over alt forventning. Der var lige nøjagtig den FEDE stemning vi havde drømt og så endda HELE weekenden igennem.

Vi har lært meget her det første år. Men vi ser frem til endnu et år sammen med jer. Hvor der vil blive skruet og finjusteret på næsten alle knapperne.
et år hvor vi vil prøve at finde nye vinkler og sider af BDSM som vi sammen kan nyde og lærer af

Leave a Comment