Kink Clubs Åbningsdag

75 Dage !

Når de store statsledere træder til i deres embede, plejer man at sige at de første 100 dage er afgørende for deres lederskab. Vi havde givet os selv 75 dage, det er jo trods alt ikke et land, men en BDSM klub vi har skabt.

Lørdag d. 7/7/2018 var den dato vi havde sat som skæringsdatoen. Datoen for den dag hvor KinkClub.dk skulle være en realitet og stort set alle spor af Kælderen i Herning skulle være forandret. Vi må konkludere at det virkelig lykkedes. Kl 15 åbnede vi dørene til den nye BDSM klub, en klub som skal give optimale rammer til at dyrke legen for voksne omkring SM og Bondage, men som også skal være tydeligt præget af den klassiske D/s stil. Ud fra reaktionerne fra gæsterne at dømme er det lykkedes. Vi havde mere en 100 gæster til receptionen hvor vi fik vist de fysiske rammer frem, hvor KinkClub.dk navnet blev afsløret, hvor vi fik vist det nye legerum Biblioteket frem og hvor vi fik vi de nye legemøbler frem til det store fælles legerum. Vi har bibeholdt det store åbne legerum. Dette skal i fremtiden være her vi samles når der er weekend workshops hvor der vil komme til at blive delt viden om BDSM når vores undervisere fra ind og udland guider Klubbens gæster igennem nye og spændende BDSM-teknikker. Vi glæder os allerede til at byde velkommen til en af de store kendte navne, Edgeplay, fra England senere på sommeren.

Klubbens første Playnight lørdag aften blev er brag af en succes. Mere end 60 super aktive og legende gæster og der var leg i alle rummene fra kl 20 til 02.30 hvor vi takkede af efter en skøn skøn kulmination på KinkClub første åbningsdag. Vi var bare så benovede og taknemmelige over den ubeskrivelige opbakning i viste os.

Vi er åbnet med faciliteter til leg med D/s, med Army og tortur tema, med Bondage faciliteter og masser af muligheder for masochisterne til at nyde Sadisternes game. OG vi glæder os til at tilføre endnu flere spændende muligheder i de kommende måneder.

I de kommende uger skal vi bygge videre på denne succes, og allerede på fredag holder vi vores næste klubaften, Playnight. Følge endelig med her på siden for at se de enkelte ugers tema for Klubaftenen inden for BDSM med fokus på Dominans og submission som bliver vores store tema hen over sommeren i år. Der kommer til at ske mange spændende og store ting.

En stor tak til alle de mange mennesker som har lagt så meget tid i etableringen af KinkClub.dk og som med flid og dygtighed har givet vores Klub et kæmpe løft. Uden jeres hjælp, uden vores kunders fantastisk entusiasme og uden jeres alle sammens opbakning havde vi aldrig lykkedes med dette projekt. Vi glæder os så meget til rejsens næste skridt sammen med jer alle.

Leave a Comment